Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

…czapki cz.2…

…Franio i jego czapki.Nie ukrywam że mnie wciągnęły te czapki… Szydełko, red heart baby i szydełkowe czapki.
Pierwsza odsłona…

ISis 2ISis 2DSC01348

Czapka na szydełku taki zamysł dwukolorowy, ale mała inspiracja z netu i upodobania muzyczne Frania skłoniły mnie do….zmodyfikowania czapki na szydełku. Wspomnę jeszcze że franio kocha czapki….

ISis 2ISis 2DSC01639

…a więc z tego tytułu, że kocha i że czapka jest na chłodną jesień, zrobiłam następną na wiosenne powiewy ciepła…

ISis 2ISis 2DSC01471ISis 2ISis 2DSC01470

…ale żeby nie było tak chłopięco, tylko dla chłopca, coś dla dziewczynki, for sale, rozm 48 – 53cm może ktoś chętny…Zapraszam…
A żeby nie było następne bereciki dla Pukisi…

No Comments »

…zmiana…

Miałam małe obawy, ale się odważyłam. Nie podobała mi się tak do końca moja Pukifee Ante w tych oczkach, które miała założone jak ją dostałam. Na szczęście te zapasowe oczy, z którymi przyszła są w takim kolorze jaki mi się marzył. Zamieniłam oczy i zmieniłam tą masę, bo za bardzo nie wiem co to za masa na plastelinkę i już jest po mojemu.

ISis 2ISis 2DSC00639ISis 2ISis 2DSC00644

Ręce mi się trzęsły przy odklejaniu, bo nie wiedziałam czy te rzęsy nie są również przyczepione do tej masy, która trzymała oczy. Bałam się że odklejając, odkleję wszystko, ale na szczęście rzęsy są przyklejone do otworów w twarzy.

ISis 2ISis 2DSC00645ISis 2ISis 2DSC00657

I jak? Bo dla nie bezsprzecznie brązowe. Niebieskie może kiedyś przymierzę Cookie Pukifee Bonnie.

ISis 2ISis 2DSC00689

A tak z misiami, które są for sale. Jeszcze myślę nad imieniem, ale tak o niej marzyłam, że teraz mam pustkę w głowie, bo ja jak zwykle musi być perfect. No i włoski szukam. Chciałabym brązowe z grzywką dłuższe, ale waham się bo nie znalazłam na razie takich jak chcę, ale za to zaczynają mi się podobać blond. Też by pasowały…

3 komentarze »

For Sale…

Na początek Pozdrawiam Miłą Panią z Poczty, która mnie dzisiaj miło zaskoczyła pytaniem jak tam mi idzie szydełkowanie.

Ale wracam już do For Sale. Odważyłam się i postanowiłam coś zrobić na sprzedaż, z okazji zbliżających się Walentynek. Ktoś chętny na misia z serduszko-wym Akcentem? Nie mają oczek, bo miłość czasem bywa ślepa, ale na życzenie doszyję takie jakie mają Hubercik i Elżunia. Cena 30 zł sztuka. Koszt i sposób dostawy do uzgodnienia.

ISis 2ISis 2DSC00697

Miś w kolorze kremowym ma 10 cm toffi i czekolada mają 8,5 cm. Każdy z nich ma wyszyte małe czerwone serduszko.

ISis 2ISis 2DSC00716SONY DSC

Kremowy miś w miejscu noska posiada cudne walentynkowe serduszko. Został wykonany na podstawie mojego projektu z bawełnianej włóczki, szydełko nr 3,0, dlatego jest większy od pozostałych. Miś może służyć jak przywieszka do kluczy, broszka po doszyciu agrafki, jako miś zapachowy do auta po uprzednim nasączeniu ulubionym olejkiem i w każdym innym ciekawym pomyśle…

SONY DSCSONY DSC

Miś w kolorze karmelu, albo jak kto woli kawy z mlekiem jest mniejszy, ale równie cudny. Serduszko walentynkowe ma z tyłu przy ogonku. Jest wykonany z bawełnianej włóczki, szydełkiem nr 2,5 co dało nam w rezultacie 8,5 cm słodkości. Zastosowanie podobnie jak wyżej, wedle własnej inwencji. Ważną informacją jest to że misie mają ruchome łapki. Można je sadzać i układać łapki w dowolnej pozycji.

SONY DSCSONY DSC

Miś w kolorze czekolady, cudny z serduszkiem w odpowiednim miejscu dla kogoś wyjątkowego. Zrobiony jest z włóczki bawełnianej jak poprzednie misie, szydełko nr 2,5 cm.
Misie można prać w pralce z podobnymi kolorami w 40 stopniach, czy odwirować? Jak najbardziej tak.

SONY DSC

Hubcio i Elżunia również szukają nowego domku. Cena za sztukę 30 złotych, ale jeżeli ktoś się zdecyduje na obydwoje to cena 50 złotych + koszt i forma dostarczenia do uzgodnienia i dorzucę plecak i gatki dla Hubia. To taki ciekawy pomysł na pierścionek zaręczynowy w plecaku…;)

Kochani, jeżeli komuś spodobały się misie, ale kolor chciałby inny, bądź ozdobę wszystko da się zrobić na życzenie, cena do uzgodnienia. więcej zdjęć na fb. Piszcie, komentujcie, wyrażajcie opinie. Dziękuję Dobrej nocy.

1 Comment »