Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Zima, zima, zima ach to ty….

 

Wiem, miałam częściej pisać, wiem, ach ten leń. A tak naprawdę to……. mały człowiek, którego mam pod serduszkiem powoduje, że nic mi się nie chce. Nieszpodzianka jak to Maciuś mówi. Mówiłam że nasza rodzina się powiększyła, ale nie tylko o chrześnicę wspaniałą, ale też o małego człowieka. Przepraszam, że nie chwaliłam się wcześniej, ale lepiej się cieszyć troszkę później, niż pochwalić się za wcześnie. Takie moje małe smuteczki, ale już Zima zaskoczeni, bo ja tak, a my tacy nieprzygotowani. Czapek czas.

Maciuś zły, bo śnieg spadł a on musi w jesiennej szydełkowej czapce chodzić , bo mamę jak drogowców zima zaskoczyła. Tak mi szybko czas leci, że to już piąty miesiąc leci, dzidzia rośnie a ja się lenie i co? Zaskoczona a dziecko bez czapki.

No mina mówi sama za siebie ,,no może być”

,,Ładnie mi co?” Przystojniak z tego mojego Ancymonka. Bez ciapy ani rusz.

Komplet szydełkowy, czapka ala pilotka i szalik.

Szydełko numer 4. Czapka prosta do wykonania półsłupkami na bazie koła podawanego na początku bloga, szalik też wykonany półsłupkami, ale w rezultacie imituje szalik wykonany na drutach. Komplet dla dzieci w zależności od użytych kolorów, ja zastosowałam trzy typowo dla chłopca, ale można poprzez zastosowanie gry kolorów wyczarować nawet tęcze, dla dziewczynki. Dziękuje moim zaglądaczom że odwiedzają Thank you. W następnym wpisie coś z przeszłości. Gorąca herbata na zimne wieczory? Może…. a może coś do….zobaczymy zapraszam.

No Comments »