Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Miś….najlepszy na wszystko….

Miś szydełkowy dobry przyjaciel każdego dziecka, a jeszcze jedyny w swoim rodzaju…. Miś, przytulanka szydełkowa na prezent dla malucha. Coś oryginalnego dla dziecka. Szydełkowanie takich prezentów to dla mnie sama przyjemność.

ISis 2ISis 2DSC07487

Bawełniana włóczka, szydełko 3,25, dwa guziki i do dzieła. Kolor typowo misiowy i do szydełkowania.

ISis 2ISis 2DSC07488

Jak usiadłam i zaczęłam szydełkować….

ISis 2ISis 2DSC07516

…to nie mogłam przestać i głowa gotowa…
…ale z racji posiadania ogromnego brzuszka, muszę robić przerwy bo Franek się buntuje.

ISis 2ISis 2DSC07521

Kiedy misio szydełkowy był już skończony to….

ISis 2ISis 2DSC07519

…nauczyłam go bawić się w chowanego. Zabawa była przednia i dla chłopczyka i dla dziewczynki….

ISis 2ISis 2DSC07525

A tak w całej okazałości.

ISis 2ISis 2DSC07536

Podpisany żeby nie było wątpliwości, czyja to szydełkowa przytulanka..

ISis 2ISis 2DSC07528

Czy ktoś mógłby się oprzeć i nie przytulić takiego misia?

ISis 2ISis 2DSC07545

W łapkach ma kukurydzę i nie tylko…. tak aby Mały M. miał jakieś urozmaicenie. Mam nadzieję że się podoba.

No Comments »

Walwntynki…..w remoncie….

Od moich kochanych chłopaków w walentynki….

ISis 2ISis 2DSC07543

od mężusia też… kocha wiem…

ISis 2ISis 2DSC07553

A teraz remont….

ISis 2ISis 2DSC07485

Kolor nasz wymarzony, ale ciężko się malowało… Mój wspaniały Mąż wszystko robi sam, albo z małą pomocą, ale nie moją, bo nie jestem w stanie niestety nic pomóc….

ISis 2ISis 2DSC07483

A to kawałek szafy, ale nie o tym prawda? O tych kartonach….mam ambitny plan, ale nie wiem jak go zrealizuję, bo bardzo mi ciężko i nie za dobrze się czuję. A tu jeszcze 1,5 miesiąca. Jutro pokarzę wam misia szydełkowego, który powstał w przypływie radości. Prezent wiadomo dla Malutkiego M.

No Comments »

Czekając na…

Czekając na pierwszy pąk na brzozie za naszym oknem cieszę oko jeszcze zimą i szydełkuję sobie powoli między remontem sypialni, która czekała 6 lat a raczej ja na nią i w końcu. Jutro zrobię jakieś zdjęcia i pochwalę się jeszcze nie do końca sypialnią ale pomysłem związanym z pozostałością po kupionych szafach. Ale to następnym razem. Dzisiaj pulower dla Maciusia. Mój syn kocha jak coś robię dla niego na szydełku i może to założyć, albo się pobawić. Dziś do założenia.

ISis 2ISis 2DSC07429

Zaszalałam i zrobiłam z jednego elementu. Duże ryzyko, dla kogoś kto nie ma miarki w oku teraz to wiem.

ISis 2ISis 2DSC07442

Jeszcze chwilka i koniec. Dobór dodatków i wykończenie.

ISis 2ISis 2DSC07443

Szydełko nr 3,25, włóczka red heart baby i chwila relaksu, no za wyjątkiem brzuchowego bluesa.

ISis 2ISis 2DSC07453

A oto rezultat. Pulower wyszedł za duży, ale to nic dziecko zadowolone jak widać. Mój mały przystojniak zawsze ma taką minę, jak widzi że to co powstawało jest dla niego.

ISis 2ISis 2DSC07459

Jeszcze jedno ujęcie, a co. Szydełkowanie to jest frajda jak widzi się zadowolenie na twarzy dziecka. Szydełkuję i ostrzegam nie zamierzam przestać. Mam nadzieję że podoba wam się moi Zaglądacze, bo komentarzy brak.

Dziękuję wam wszystkim Zaglądacze za wejścia tak liczne nie spodziewałam się. Mój blog nie skończył roku a tu 1129 wejść przeszło. Dziękuję

No Comments »

Potrzeba matką…..pomysłu.

Mój synuś uwielbia minte, krótko mówiąc miętową pastę do zębów. Niestety, powiedzmy że nie umie wypluć i ją połyka, ale to wynika bardziej z uwielbienia smaku miętowej pasty do zębów. Mamunia musiała podjąć pewne działania żeby było bezpiecznie i wygodnie, a zarazem przyjemnie dla oka. U mnie w domu niestety pasta musi być umieszczona wraz ze szczoteczkami dużo wyżej niż możliwości mojego synka, a więc przyszedł mi ciekawy pomysł do głowy i zrobiłam na szydełku woreczek na przybory do mycia zębów. Można taki woreczek wykorzystać do wielu innych rzeczy, takich jak kosmetyki, kredki czy inne rzeczy, które wymagają przechowywania w jednym miejscu. Ciekawy pomysł dla dzieci do segregowania przyborów szkolnych.

ISis 2ISis 2DSC07412

Zaczęłam od koła, szydełko numer 4,0, sznurek bawełniany, żeby było bliżej natury.

ISis 2ISis 2DSC07425

Pojemniczek jest wykonany półsłupkami, choć na załamaniu spodu z bokiem, żeby było wygodniej zrobiłam słupki. Dzięki temu powstała wyraźna linia oddzielająca spód od boku.

ISis 2ISis 2DSC07435
ISis 2ISis 2DSC07430

Jeszcze mały akcent ozdobny i gotowe. Ja wybrałam niezbyt rzucający się w oczy i delikatny. Tasiemka satynowa zawiązana w kokardkę nadała delikatniejszy odbiór grubego sznurka bawełnianego do wiązania mięsiwa,ale można zaszaleć i użyć wielu innych materiałów do ozdoby.

ISis 2ISis 2DSC07438

Na tle niebieskich kafelek…prezentuje się całkiem wybornie i niezbyt ciężko.

ISis 2ISis 2DSC07441

A tak w całości. Pomysłów do zastosowania takiego worka, czy jako pojemnik do przechowywania może być wiele, wszystko zależy od potrzeb i pomysłów. Polecam.

No Comments »