Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

…noce przed nami….

Wspólne noce przed nami, a więc trzeba i o tym było pomyśleć. Cycusiowanie to jedna z przyjemniejszych form bycia mamą. Polecam każdej przyszłej mamie karmienie piersią. Dobrze jest się też przygotować. Koszula nocna do karmienia piersią mojego autorstwa. Prosta banalnie, ale baaardzo przydatna.

ISis 2ISis 2DSC07558

Oto moje stanowisko pracy twórczej. Maszyna i szyjemy do dzieła. Bawełna z polskiego zakładu z łódzkiej firmy, którą bardzo lubię i mam dużo rzeczy uszytych z ich dzianin, bo są naprawdę dobre. A poza tym większość dzianin przeznaczonych na wyroby dziecięce mają certyfikaty. To ogromny plus. Jak przygotowywałam się do narodzin Maciusia bardzo dużo rzeczy uszyłam właśnie z tych dzianin z certyfikatem. Zaczynając od prześcieradełek z gumką na materacyk, pościel czapki spodenki kończąc na kocykach. Bardzo polecam.

ISis 2ISis 2DSC07561

Wykańczanie podkroju szyi i prawie koniec. Jeżeli umiecie choć trochę szyć polecam własne próby tworzenia różnych asortymentów. Szycie nie boli a pokombinować zawsze można od prostych rzeczy takich jak obszycie obrusa po bardziej zaawansowane. Szablony nie ma problemu. weźcie na przykład bokserki najprostsze poprujcie i już do dzieła, pierwsze koty za płoty. Ważne żeby spróbować a z czasem i nawet koszula nocna nie sprawi wam problemu. Nie trzeba pruć można po prostu odrysować ie zapominając o dodaniu 1,0 a nawet 1,5 na szwy i podwinięcia.

ISis 2ISis 2DSC07625

A tak skończona i uprana gotowa do schowania w torbę do szpitala.

ISis 2ISis 2DSC07623

A tak w całości. Trochę stębnówki trochę cykcaka i gotowe. Maszyna do szycia jak widzicie nic przemysłowego, zwykła domowa, ale jaka przydatna. I w końcu doczekała się tez poduszeczki na szpili.

ISis 2ISis 2DSC07566

No Comments »

….8 lat….

W tym miesiącu pękło nam 8 lat. To straszne , że czas tak szybko leci. Te 8 lat było niesamowitych dzięki temu , że mam niesamowitego męża. Dziękuję i kocham za wszystko za 🙂 i za 🙁 bo i tak bywa wiadomo, ale spotkało mnie wiele szczęścia bo mam ciebie i nasze dzieci.
No,i naszą upragnioną sypialnie w końcu.

ISis 2ISis 2DSC07632

kinkieciki w zagłówku na potrzeby żony i jej nocnego trybu życia. Jak widzicie łóżeczko już czeka i my czekamy na nasze szczęście małe i wiadomo to większe już też nie może się doczekać.

ISis 2ISis 2DSC07634

Szafa narożna, ale z racji bardzo wąskiego pokoju nie można uchwycić całości. I uchwyty w których jestem zakochana.

ISis 2ISis 2DSC07637

No i ona… w końcu się doczekała na swoje miejsce. Zakupiona w sklepie z odzieżą używaną w czasie naszych kursów przedmałżeńskich…

ISis 2ISis 2DSC07568

No Comments »

Przygotowania…..do trzech razy sztuka….

Przygotowań czas zacząć bo termin przyjścia na świat naszego najmłodszego tuż tuż…
A mama co trzeci raz przymierza się do kocyka na szydełku. Niestety za pierwszym razem plan nie wyszedł. Sami zobaczcie.

ISis 2ISis 2DSC07469

Niestety efekt nie był piorunujący. Znalazłam w książce wzór na łapkę kuchenną i pomyślałam, że mogę zrobić kocyk dla chłopca. Prosty wzór, nic szczególnie trudnego… hm dla mnie jednak niezbyt łatwy, bo nie potrafiłam zrobić tak żeby się nie zwijał i mnie to zupełnie nie satysfakcjonowało.

Za drugim razem hm…..

ISis 2ISis 2DSC07475

Też porażka. Szydełko zaczarowane a ja coś nie w formie. Proste do zrobienia ale nie dla mnie ,co się okazało. Niestety ja nie umiem trzymać nitki tak żeby wszystko wychodziła równo robiąc robótkę słupkiem. Im większy powstawał kwadrat tym bardziej nie był on płaski tylko falował się na brzegach.

ISis 2ISis 2DSC07480

Wyglądał ładnie, ale nie było to tak jak ja sobie to wymyśliłam.Dużo czasu straciłam na robienie tego, a jeszcze więcej na sprucie.

ISis 2ISis 2DSC07626

Szydełko nr 3,00, wiadomo włóczka ta co zwykle i do dzieła. Pytanie czy zdążę. Mam teoretycznie jeszcze dwa tygodnie, ale to tylko teoretycznie. Szydełkuję go wszędzie gdzie się da dopóki się nie zmęczę, albo nie mam skurczy. W poczekalni na ktg, w aucie, na sofie, w moim nowym super łóżeczku, w nowej skończonej sypialni, ale to następnym razem. Może jutro. Wiecie pakowanie torby itd…. Dobrej nocy… Kocyk na szydełku czeka….

No Comments »