Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Dzień Matki….

Długo zastanawiałam się co podarować naszym mamom z okazji ich święta i doszłam do wniosku, że trudno jest dać komuś coś z czego będzie zadowolony jak ma już wszystko. Kolejny wazon? Wiadomo że nie, a więc doszłam do wniosku, że coś pomysłowego, z nutką własnej koncepcji i pracy rąk. Ciekawy pomysł na prezent, zdrowy, nie wyszukany i od serca.

ISis 2ISis 2DSC07984

Zioła, różnego rodzaju, ładna doniczka i coś do ozdoby. Proste, nic skomplikowanego, ale z pomysłem.

ISis 2ISis 2DSC07989

A tak efekt końcowy i najlepsze życzenia dla mam, aby zawsze były dumne z swoich dzieci.

ISis 2ISis 2DSC07992ISis 2ISis 2DSC07991

A tak z bliska. Bardzo prosty, ale za razem ciekawy pomysł dla dzieci i dla dorosłych na prezent.
Ja wybrałam dla mam tymianek i lipie, ale można dobrać zioła w zależności od upodobań smakowych osoby, którą chcemy obdarować. Ciekawostką dla mnie była przy wyborze lipia. Pierwszy raz się z nią spotkałam. Bardzo ciekawa nuta zapachowa, połączenie cytryny z limonką, taki akcent cytrusowy do herbaty, deserów, dresingów, a nawet do mięs.Polecam.

ISis 2ISis 2DSC07954

Moje zakupy nie zakończyły się na tych dwóch ziołach. Troszkę zaszalałam. Lipia, mięta o nucie pomarańczy, mięta marokańska, tymianek, lipia i dwie poziomki i zakładam balkonowy ogródek. Na balkonie są już kwiatki, ale to następnym razem. Mój mąż mi za sponsorował piękne goździki i drugie to …. nie mam pojęcia, bo mąż zapomniał nazwy, ale są piękne i to najważniejsze. Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty.

No Comments »

Pierwsze koty….za płoty…

Moja kolekcja szydełkowych zwierząt się powiększa. Co prawda powoli, ale jednak. Kot szydełkowy, wyzwanie bo za bardzo nie miałam koncepcji, ale wyszły ciekawie. Włoczka tradycyjnie, bo dla dzieci, dla dziewczynki i dla chłopca. ciekawy pomysł na prezent, szydełkowa przytulanka pod warunkiem, że wie się co dziecko lubi i jakie kolory mu odpowiadają. Szydełko 3,0 teflonowe, nawet wygodne i do dzieła.

ISis 2ISis 2DSC07906ISis 2ISis 2DSC07904

Kolory tradycyjne, ale koty szydełkowe są dedykowane, posiadają pierwsze literki imienia dzieci, dla których zostały zrobione. Małe akcenty osobiste.

ISis 2ISis 2DSC07908ISis 2ISis 2DSC07909

Dla M i dla K. Miłej zabawy na małe smutki i na pochmurną pogodę. W długą podróż i na rower, gdzie tylko fantazja poniesie.

ISis 2ISis 2DSC07925

Nie ważne, że pada, ważne żeby była dobra zabawa, a kot szydełkowy może w tym pomóc.

ISis 2ISis 2DSC07919

Jeszcze kontrola jakości, jak widać pomyślna.

ISis 2ISis 2DSC07929ISis 2ISis 2DSC07932

…i można pakować. Miłej zabawy…

Szydełkowanie ostatnio zeszło troszkę na dalszy plan, bo mam mało czasu przy moich chłopakach, ale daję rade. Szydełkuję w międzyczasie, między pieluchą, nocnikiem, piersią….i domowymi obowiązkami. Dziękuję że zaglądacie moi zaglądacze.

No Comments »

…kocyk…

Kocyk dla Franusia skończony już jakiś czas temu, ale już po porodzie, a czapeczka powstała w przypływie nudy w poczekalni, dzień przed narodzinami Franulka. Szydełko 3,0, włóczka wiadomo Red i do dzieła. Jak już wcześniej pisałam nie obeszło się bez prób i błędów. Szydełkowanie kocyka sprawiło mi dużo prucia, dlatego tyle czasu mi to zajęło zanim znalazłam odpowiedni pomysł na wykonanie mojej niespodzianki dla Synka.
Czy nie wygląda słodko?

ISis 2ISis 2DSC07827

A tak w całej krasie.

ISis 2ISis 2DSC07825

komplet kocyk i czapeczka na szydełku to świetny pomysł na niespodziankę , pamiątkę lub prezent.

ISis 2ISis 2DSC07829

Wystarczy ładnie zapakować i uszczęśliwić przyszłą pamiątką takiego maluszka.

Komplet zrobiony na szydełku, kocyk i czapeczka dla chłopczyka.

No Comments »