Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Franuno w pomarańczy…

Miałam włóczkę w pomarańczowym kolorze i pomyślałam, że Franulowi będzie ładnie w tym kolorze. Miałam kilka pomysłów szydełkowych. Szydełko i do dzieła.

ISis 2ISis 2DSC07997

Była najpierw inna szydełkowa inspiracja. Miała być pomarańczowa szydełkowa czapeczka z niebieskim paskiem, ale troszkę nudna, więc pomarańcza z zielonym listkiem. Taki szydełkowy ciekawy pomysł na prezent i dla chłopca i dla dziewczynki. Pięknie wygląda moje młodsze szczęście nieprawdaż?

ISis 2ISis 2DSC08028

A do kompletu buciki pomarańczowe, taki mój debiut. Wykonałam je inną metodą. Poprzednie szydełkowałam buciki tak jak czapkę na bazie koła, a te zaczęłam szydełkować od podeszwy.

ISis 2ISis 2DSC08031

Pasują na małą stopinę tylko te stopinki małe tak są ruchliwe, że muszę doszydełkować jakieś zapięcie jeszcze.

No Comments »

….balkonowe….

Mój mały ogródek balkonowy powiększył się o nowe roślinki po Dniu Mamy. Moi chłopcy podarowali mi na Dzień Mamy piękne rośliny, tylko by się jeszcze kawałek ziemi przydał. Ale z czasem może kiedyś :).

ISis 2ISis 2DSC08051ISis 2ISis 2DSC08046

Moje goździki niskopienne. Pachną pięknie, ale niestety ucierpiały trochę po tych obfitych ulewach jak wszystko w naszym kraju.

ISis 2ISis 2DSC08039ISis 2ISis 2DSC08043

A te kwiatuszki niestety nie wiem jak się nazywają, ale są urocze i pachną zielonym ogórkiem.

ISis 2ISis 2DSC08045

Poziomki w doniczce z odzysku. Trochę ekologii. Dzisiaj zauważyliśmy pierwszy kwiatuszek z zawiązaną poziomką w środku. Taka mała pierwsza radość w moim małym betonowym ogródku.

ISis 2ISis 2DSC08052ISis 2ISis 2DSC08058

Dwa iglaczki, po lewej srebrzysty, po prawej cudo. Teraz już tak może nie widać bardzo, ale przyrosty były bardzo jasno zielone, takie pastelowo zielone, a teraz zaczęły już ciemnieć.

ISis 2ISis 2DSC08053

I jeszcze krzew, zwany przeze mnie lodkiem Rhododendron Calsap. Niestety już przekwitł, ale miał piękne białe kwiaty z ciemnym nakrapianym fioletem wnętrzem. Zapach nie do opisania piękny szczególnie późnym popołudniem.

ISis 2ISis 2DSC08035ISis 2ISis 2DSC08037

I nasza pierwsza herbatka z nutką miętową. Maciejo już nie mógł się doczekać żeby spróbować, bo uwielbia minte. Polecam każdemu zakup świeżej mięty w doniczce jako dodatek do herbaty, sałatki lub deserów i nie tylko. Ciekawy pomysł na świeże inspiracje na gorące lato.

No Comments »