Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

….w pewien deszczowy wieczór…

W pewien deszczowy wieczór, jeden z tych wielu kiedy nie mogę zasnąć powstał on
Hubercik. Miś o wielu pasjach. Szydełko 2,5, włóczka wiadomo red i do dzieła. Szum deszczu pukającego w parapet tylko zaostrzył mój apetyt na szydełkowanie. To pierwszy z mojej zaplanowanej kolekcji małych szydełciaków.

ISis 2ISis 2DSC08501

Przedstawiam Hubercika szydełkowego misia dobrego pocieszyciela na pogodę i niepogodę.

ISis 2ISis 2DSC08491

Hubercik ma równe 10 cm. Chciałam zrobić małego misia, ale nie wiedziałam ile ma dokładnie mierzyć. Taki pierwszy wiadomo prototyp i co? Równe 10 🙂

ISis 2ISis 2DSC08502

Taki akurat do ręki. Przeznaczenie różne w zależności od potrzeb, dla tych dużych i tych małych, wiadomo dla dzieci i dorosłych.

Nie obeszło się bez małej poprawki. Łapki dolne musiały zostać odprute i przyszyte tak żeby
Hubcio mógł stać…

ISis 2ISis 2DSC08507

….i usiąść.

ISis 2ISis 2DSC08509

…CDN…

No Comments »

…smutny czas…

Smutny czas w naszym domku, niestety. Wkradła się choroba zwana małopłytkowość krwi i niestety Maciuś nasz kochany był w szpitalu. Na całe szczęście wykluczyli białaczkę i troszkę uśmiech nam powrócił.
Franek w próbnym kapeluszu. Małe szydełkowe pomysły i przymiarki do chrzcin.

ISis 2ISis 2DSC08377

Szydełkowy kapelusz z włóczki bawełnianej, tak na próbę, ale to nie dla nas te klimaty muszę pomyśleć o czymś innym bo Franio wygląda ponoć na Franię w tym kapeluszu.

Kochani taki mój apel badajcie się bo nie wiadomo co nam czas przyniesie, a takie rutynowe badania raz do roku to nie jest duży wysiłek a czasem może uratować życie. Ja zawsze jak co roku, w moje imieniny robię sobie badania wiecie cytologie i takie tam. Taki prezent dla samej siebie i dla moich bliskich, żeby mieć pewność że wszystko jest ok. Małopłytkowość podstępna choroba u nas prawdopodobnie powikłanie po jelitówce. Jedyny objaw to siniaki niewiadomego pochodzenia na nóżkach i rączkach mojego synka.

No Comments »

….dokończone….

Ale ze mnie gapa myślałam, że pokazałam skończone pomarańczki Franka…hm… jeszcze nie wrócił mi mózg po ciąży…

ISis 2ISis 2DSC07997
ISis 2ISis 2DSC08244

….fajnie wyszły…wykończenie, takie może być?

No Comments »