Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

…karwia…cz. 2…

Karwia przywitała nas piękna pogodą… Zameldowaliśmy się i na plażę.

ISis 2ISis 2DSC09113ISis 2ISis 2DSC09120

…poznajcie Elżunię. Ten sam pomysł, ale nie taka sama. Szydełko to samo, włóczka ta sama, ale Elżunia troszkę mniejsza 9,0 cm. Szydełkowałam ją z tego samego schematu co Hubcia, ale troszkę ściślej i ma krótsze łapki dolne, choć zgrabne jak na kobietkę przystało.

ISis 2ISis 2DSC09121

Prawda, że zgrabne? Spódniczka jak na balerinę przystało. Kto mógłby się oprzeć, Hubcio? Nie mógł.

ISis 2ISis 2DSC09140

Szydełkowe misie, ładnie się prezentują razem.

ISis 2ISis 2DSC09137

Elżunia powstała w domu, ale kończyłam ją już na wyjeździe. Oczka kreacja i gotowe. Takie misie szydełkuje mi się baaardzo przyjemnie, bo kto by nie chciał takiego misia szydełkowego.

ISis 2ISis 2DSC09145

Ciekawy pomysł na prezent,dodatek, taka mała niespodzianka, do plecaka jako przywieszka, jako broszka do plakietki pediatry, czy mały gadżet na szczęście na biurko. Mój mąż nawet zasugerował, że taki Hubcio z plecakiem to dobry patent na oświadczyny, gdyby tak dostać misia z plecakiem, a w plecaku pierścionek…. która by się oparła, odmówiła misiowi….

No Comments »

…Karwia…

Odkąd urodził się mój syn, równe trzy lata temu, zawsze jeździmy na wakacje w to samo miejsce. Do bardzo miłego pana Tomka do pięknej i spokojnej Karwi. Tu czujemy się jak u siebie i wypoczywamy nabierając siły na kolejny rok. W tym roku w podróż postanowił wybrać się z nami Hubercik z nadzieją na… a więc musiałam mu też przygotować asortyment odzieżowy.

ISis 2ISis 2DSC08553

ISis 2ISis 2DSC08539

Na początek zielone szydełkowe ogrodniczki Mój debiut szydełkowy. Początki szydełkowania ubranek tak na przyszłość, bo mam takie małe ale drogie marzenie, ale ci bo się nie spełni… Ogrodniczki tak na co dzień i do pracy. A bo ja wam nie zdradziłam Hubercik jest ogrodnikiem i początkującym rolnikiem :).

ISis 2ISis 2DSC08518
ISis 2ISis 2DSC08540

Granatowe spodenki okolicznościowe, takie wiecie na randkę i do kościoła… Szydełko mnie zadziwia ile można na nim wyczarować.Pierwszy raz szydełkuję coś z nogawkami jako jedną całość, bez doszywania.Efekt mnie zadziwił. Myślałam, że to trudniejsze, ale nie. Wystarczy spróbować. Tak tak i coś jeszcze… Czerwony…

ISis 2ISis 2DSC08544
ISis 2ISis 2DSC08543

…czerwony plecak szydełkowy niezbędny w podróż… Posiada zapięcie i jest pakowny…
plecak na ramie i w drogę… Do Karwi…

ISis 2ISis 2DSC08524

No Comments »