Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

…przygotowania…

Czas się wziąć za szydełko i do pracy bo zima za pasem i święta, a głowa pełna pomysłów. Tylko czasu sił i troszkę zdrowia by się przydało…
Pierwsze w moim życiu rękawiczki dla dzieci. Tym razem dla dziewczynki, a raczej dla dwóch a w planach dla chłopca…

ISis 2ISis 2DSC09492

Zaczęłam od wystrzałowych kolorowych rękawiczek dla cudnej H. Szydełkowałam na oko bo rączka daleko, ale syn mój chętnie przymierzał co chwilę. Rękawiczki z jednym palcem wyszły super. Zwężałam bokiem i wciągnęłam cienką okrągłą gumkę w nadgarstku, żeby rękawiczka ładniej leżała na dłoni i żeby ją łatwo było założyć.

ISis 2ISis 2DSC09491

Pierwszym zamysłem było rozcięcie, które miało służyć do łatwiejszego zakładania rękawiczki na dłoń, ale to nie do końca spełniało moje oczekiwania, ale ładnie się prezentuje, więc postanowiłam zostawić.

ISis 2ISis 2DSC09487

Druga para dla W. młodszej chrześnicy pięknej cudownej smerfetki :)…Te szydełko- wałam troszkę inaczej, zwężając przy kciuku. Efekt super i łatwiejsze szydełkowanie.

ISis 2ISis 2DSC09488

W tych rękawiczkach również jest gumka jak widać. Mam nadzieję że się podobają i będą służyły.

Pochwalę się małe zakupki dla Pukifee.

ISis 2ISis 2DSC09636ISis 2ISis 2DSC09639

…i już działam..

No Comments »

…Pukifee… krótki opis…

Kochani chciałam szybciej napisać ten wpis, ale grypsko okropne zmogło mój dom…
Ale już. Zastanawiałam się długo co napisać, czego nie znalazłam, hm…
Nie jestem dobra w pisaniu, ale się postaram…
Pukifee by Fairyland wykonana jest z polyuretanu, niektóre informacje, które można znaleźć w necie mówią że z żywicy syntetycznej.Poliurehtan jest to rodzaj plastiku, który z moich krótkich doświadczeń z pukifee jest baardzo delikatny, dlatego lalka jest przeznaczona dla wieku 14+. Nie powinno stosować się żadnych detergentów do mycia lalki, tylko wyłącznie wodę. Ważną sprawą jest przy użytkowaniu lalki to, aby nie mieć kremu na dłoniach i kolorowego lakieru na paznokciach ponieważ może on zostawić ślady na lalce. Dla mnie to bardzo ważna informacja bo ja lubię ciemne paznokcie i kremy do rąk.Pukifee jest dość delikatną lalką i nie powinno się zbyt często odczepiać twarzy ponieważ wierzchnia warstwa może ulec wytarciu w tym miejscu za które łapiemy.

ISis 2ISis 2DSC09630

Twarz mocowana jest do tyłu głowy za pomocą magnesu i ważne jest aby umieścić te magnesy we właściwych kierunkach. Ja niestety się pospieszyłam…ale potrzeba matką wynalazku. Moja twarz trzyma się na glince fix, którą kupiłam w drogerii i super się sprawdza bo mocno trzyma , ale też nie mam problemu , aby ją zmienić. Pukifee posiada dwa magnesy na głowie do mocowania uszu, rogów, dwa do mocowania twarzy do tył głowy, dwa na łopatkach do mocowania skrzydeł, dwa na dłoniach, dwa na stopach, dwa do mocowania dłoni, dwa do ocowania stóp i jeden na miednicy do mocowania ogonka. Chyba żadnego nie pominęłam :-). w sumie jest chyba 15. Części ciałka pukifee połączone są za pomocą gumy dzięki czemu jest bardzo elastyczna. Posiada stawy umożliwiające przyjęcie przez pukifee bardzo wielu póz. Można uzyskać pozę od kociego grzbietu aż do łódki. Co mnie najbardziej zaskoczyło kiedy pierwszy raz zdjęłam buzię mojej pukifee, to to jak mocowane są oczy. Myślałam że tak jak u blythe, ale sie pomyliłam. Są mocowane na podobną glinkę co kupiłam w drogerii do przymocowania twarzy.

ISis 2ISis 2DSC09532

Wymiary pukifee

wzrost 15,5 cm
waga 75 g
obwodu głowy 14 cm
obwód szyi 3,2 cm
szerokość ramion 3,5 cm
ramię do nadgarstka 5 cm
od łokcia do nadgarstka 2,3 cm
długość pleców 3 cm
Obwód biustu 9 cm
obwód talii 8,5 cm
obwód biodra 9,5 cm
dł. biodra do kolana 2,5 cm
dł. kolana do kostki 2,8 cm
Obwód kostki 3 cm
rozmiar stopy 2,3 cm
wielkości oka 10 mm

No Comments »

…marzenia do spełnienia…

Kochani nie mogłam się doczekać żeby wam się pochwalić…
Odkąd poznałam mojego męża spełniło się większość moich marzeń. Mam cudownego męża, który nie jest ideałem, uzupełnia mnie, nasze wady i zalety pokrywają się tak, że wada staje się zaletą a zaleta czasem wadą :), mam dwóch wspaniałych synów i rodzinę na którą mogę liczyć. Największe moje marzenia już się spełniły za wyjątkiem jeszcze jednego, którym jest posiadanie ogródka, ale mamy czas. Teraz pochwalę się wam moim małym marzeniem, które miałam już tak gdzieś od roku, a była nim lalka. Banał ktoś by powiedział, może tak nie zaprzeczam, ale jaka lalka. Pukifee by Fairyland. Marzyła mi się dokładnie pukifee ante, ale mam troszkę inną, która mi też baaaardzo przypadła do gustu. Sami popatrzcie….

Box opening witch Pukifee Bonnie zapraszam

ISis 2ISis 2DSC09605

Przyleciała do mnie z UK od Telephonistbunny Royal Mail 🙂

ISis 2ISis 2DSC09611

A w środku przepiękne pudełko w kolorze pastelowej zieleni z wzorem mieniącym się kolorami tęczy…

ISis 2ISis 2DSC09614

Książeczka z opisem lalki

ISis 2ISis 2DSC09617

…tadammmmm… oto i ona Pukifee Bonnie….

ISis 2ISis 2DSC09519

Pani od której ją kupiłam w ofercie proponowała ciałko BJD, dwie twarze pukifee Bonnie, wig czyli włosy w kolorze rudym, oczy i dwa magnesy. Miłą niespodzianką były ubranka i laleczka dla mojej pukifee dziękuję.

ISis 2ISis 2DSC09548

Czy nie jest urocza? Mój mąż mówi, że teraz to już w ogóle nie będę spała. Bo ja jestem nocny marek.

ISis 2ISis 2DSC09528

Teraz sen z powiek mi spędza pytanie jak dać jej na imię to trudny wybór. W kolejnym wpisie umieszczę informacje dotyczące lalki Pukifee Bonnie

No Comments »

…zamówienie….

Kochani tak na szybko Franio śpi a Maciuś ogląda bajkę, wiadomo niedzielne kino familijne.
Zamówienie na ubranko dla lali z porcelany. Stara lala, ładna, tylko ubranko do wymiany? Ja chętnie wiadomo. Trudne zadanie ma być sukienka, tylko lalka w pozycji nie bardzo do sukienki, ale ja co nie dam rady? Głowa pracuje i o.

ISis 2ISis 2DSC09460ISis 2ISis 2DSC09462

A do sukienki dla lalki z porcelany sweterek na szydełku, na bazie prostokąta bardzo prosty do wykonania. Szycie sukienki dla lalki bardzo proste, tylko musiałam wciągnąć gumkę w dół aby sukienka nie leżała na podłożu, żeby jakiś efekt był, dlatego właśnie ta pozycja nie jest wymarzona na eksponowanie sukienki, ale chyba podołałam?

ISis 2ISis 2DSC09502ISis 2ISis 2DSC09499

I jeszcze dwie fotki z lewej i z prawej.Ubranie, odzież dla lalki z porcelany.Dla K.

ISis 2ISis 2DSC09498ISis 2ISis 2DSC09505

Kochani można mnie znaleźć na fb zapraszam. Wykonam chętnie zamówienie na ubranko. Jeżeli macie starą lalkę i chcecie nowe ubranko to zapraszam na gg lub na fb. Wszystko do ustalenia.

No Comments »

…3:0…

To nieprawdopodobne jak czas szybko leci. Mój syn skończył 3 lata i z dnia na dzień jest coraz fajniejszy.
I z tej okazji jak co roku zrobiłam tort. Na bazie ciasta, które zawsze wychodzi.

ISis 2ISis 2DSC09167

Ciasto na bazie jabłek, nie zawiera białka krowiego mleka co powoduje, że jest odpowiednie dla alergików.
Czyż już samo w sobie nie wygląda apetycznie.

ISis 2ISis 2DSC09168

Kremy na bazie budyniu idealnie pasują….

ISis 2ISis 2DSC09169

…i wiadomo wisienka na torcie.

ISis 2ISis 2DSC09170ISis 2ISis 2DSC09172

Mała kontrola jakości i do ostatecznej fazy tortowej… dekor…

ISis 2ISis 2DSC09176

Tort i po torcie. Sto lat kochanie…

ISis 2ISis 2DSC09211

Taka niespodzianka dla Maciejka od Mamusi. Ale ja też coś dostałam od męża..jesienny akcent do mojego ogródeczka balkonowego…

ISis 2ISis 2DSC09448

No Comments »