Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Dziewczyny lubią kwiaty…. róża z bibuły.

on Sierpień 15, 2012

Nudziło mi się troszkę wieczorem, a miałam zakaz szydełkowania przez kilka dni bo zaszalałam i bolały mnie palce, więc pomyślałam, że trzeba wypróbować jakiś ciekawy pomysł. Tak od czasu do czasu będę próbować coś zrobić ciekawego, co znajdę na necie, tak z ciekawości i pokarzę zainteresowanym rezultaty.

Obiecałam (a jak coś obiecam to u mnie święte) w którymś  wpisie pokazać wam i dać namiary na róże z bibuły. Banalnie proste, a ciekawe i nie więdną :).

Będą potrzebne:

  • Bibuła w kolorze wybranym na kwiat u mnie czerwona, zielona ciemna na listki, zielona jasna na łodygę, choć nie ma na zdjęciu takie niedopatrzenie przepraszam
  • nożyczki
  • drut florystyczny, u mnie patyki do szaszłyków
  • klej
  • sznurek, u mnie kordonek
  • zaparzona herbatka w ulubionym kubeczku

Czerwoną bibułę pocięłam na paski po 10 cm. Z zielonej ciemnej bibuły powycinałam listki o długości 5 cm, natomiast z bibuły zielonej jasnej wycięłam paski na szerokość ok 2,5 cm bo owinięcia łodyżki. Jak widzicie łodygę róży wykonałam z patyków do szaszłyków. Aby otrzymać proporcjonalną długość łodygi do samego kwiatu musiałam połączyć dwa patyczki za pomocą kordonka.  Ja idę troszkę domową drogą, czyli wykorzystuje to co mam w domu, żeby było taniej i co sprawdziło się.

Samo zawijanie jest proste, ale w zależności jaką różę chcemy musimy dostosować długość paska koloru czerwonego. Jeżeli reflektujecie na taką rozwiniętą „dojrzałą”, taką jak ja zrobiłam,  to proponuje z całej długości paska, a jeżeli taką wizytową rozwijającą się to z połowy.

Jak zwijać znajdziecie na you tube wpisując róża z bibuły. Przepraszam brak linku, ale to z ostrożności.

A oto efekt

Wyglądają ciekawie jako jedna w długim wazonie, ale i również bukiet w dużym np. kryształowym wazonie.

Ciekawy pomysł na prezent na Dzieńv Babci, Mamy…. bo można je zrobić wraz z dziećmi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − four =