Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Prezęcik mały….

on Wrzesień 2, 2012

Dla mojej wspaniałej siostry, Która jest dla mnie wzorem…… Nie jesteśmy rodzone tylko cioteczne, ale jest dla mnie bardzo ważna i niezastąpiona w moim życiu. Za to że jest, o każdej porze i w każdy dzień, kiedy jej potrzebuje. Mały prezencik jeden z wielu zaplanowanych.

Łapki kuchenne do garnków zrobione na szydełku i mydełko własnej roboty, ciekawy pomysł na prezent. Przepis na mydełko w kolejnym wpisie teraz troszkę fotek.

Szydełko numer 4, bardzo lubię aluminiowe i kolorowe, szydełkuje się weselej i nie brudzą.

Szydełkowanie takiego rodzaju łapek do garnków jest bardzo proste i do zrobienia dla początkujących. Zrobiłam je ze sznurka bawełnianego do wiązania mięsa, szydełkiem numer 4. Zaczęłam od 32 oczek łańcuszka i przerabiałam półsłupkami aż do uzyskania kwadratu. Ilość oczek jest uzależniona od wielkości dłoni przyszłego użytkownika. Po ukończeniu kwadratowego kształtu zrobiłam ucho do wieszania łapki oczkami łańcuszka. W zależności od upodobań estetycznych wykończyłam je muszelkami. Zachęcam do pracy użytkowej.

Mydełko wykonane domowym sposobem bardzo polecam alergikom  i osobom lubiącym coś naturalnego. Bardzo proste do wykonania, a ile satysfakcji. Można zaangażować starsze dzieci do wyrobu mydełek, wedle pomysłu dziecka.

Ciekawy pomysł……. na prezent…… dla kogoś wyjątkowego…..dla Basi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =