Mamuniowo, wieczorowo – szydełkowanie, frywolitka

Blog poświęcony szydełkowaniu, robieniu maskotek, czapek, rękawiczek wszystkiego za pomocą szydełka, oprócz tego piszę jak szyję, gotuję i zgłębiam tajniki blogowania

Zuzia lalka nieduża….

on Grudzień 4, 2012

Tak jak obiecałam moja pierwsza lala zrobiona z przepisu stokrotki. Bardzooo pozdrawiam oczywiście i dziękuję. Na pierwsze urodzinki prezent dla J. Jak wiecie mam synka,  ups przepraszam drugi w drodze Franuś mój maleńki kopacz, a więc pozostaje mi robić lale dla dziewczynek znajomych, ale nie omieszkam zrobić w najbliższym czasie lalowego chłopczyka dla Maciusia, zresztą sami zobaczycie dlaczego.

Zaczęłam od czegoś najtrudniejszego jak mi się wydawało i niestety musiałam z nóżkami pokombinować sama, ale reszta lali tak jak robi stokrotka. Ja użyłam włóczek coats ret heart baby, te włóczki moim zdaniem najlepiej nadają się na wyroby dla dzieci. Oczywiście to nie reklama tylko dobra rada dla początkujących rodziców szalejących na szydełkach. Szydełko nr 3,25 zalecają 3,0 ale ja używam troszkę większego. Oczywiście aluminiowe szydełko w moim przypadku sprawdza się najlepiej.

Oto lala w całości, ale jeszcze nie skończona. W trakcie robienia spódniczki. Jeszcze nie skończona a już się prezentuje ciekawie.

W całej krasie. Fajna wyszła. Jaka dziewczynka nie marzyła o lali? Każda! A jeszcze taka jaką sobie wymyśli to szczyt szczęścia chyba. Dla dziewczynki, dla chłopca w zależności od inwencji. Ciekawy pomysł na prezent. Pod choinką w Boże Narodzenie lala na szydełku, ciepła i miła do przytulenia.

Kontrola jakości i ocena pozytywna, bo ciężko było przerwać to próbowanie i przytulanie. Teraz rozumiecie dlaczego w planach mam lalę dla chłopca, może coś w stylu Lolka? Zobaczymy

Najbardziej czasochłonne było przyszywanie włosków, tak żeby można było za nie ciągnąć, związać w kucyk czy warkoczyk.

A tak z bliska urocza prawda?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + three =